Черноморец и Созопол завършиха 1:1 в първа контролна среща и за двата отбора през тази зима.

Мачът се игра на терена на Кампуса на "акулите", а двата отбора си поделиха надмощието. "Акулите" диктуваха ситуацията преди почивката и създадоха повече чисти положения, като две от тях бяха пропуснати от Борислав Борисов.

Все пак в средата на частта защитникът Яни Пехливанов се извиси и с глава вкара за 1:0 след перфектно изпълнение на свободен удар от Даниел Стаматов. През второто полувреме гостите от Созопол създадоха повече ситуации, упражниха и натиск и при един неуспешен опит за изкуствена засада Васил Тачев изравни.

Три момчета - всичките продукти на бургаската школа, родени 1998 година дебютираха днес. За Черноморец титуляр започна Димитър Дончев и се справи много добре, а в последните 15 минути заигра и Иван Стоянов. На вратата на Созопол пък 30 минути пази Станимир Минчев, който пристигна в отбора от курортния град тази зима./БТА