Черноморец 1919 Бургас, който записа няколко колебливи равенства, отново се утвърди на върха след пореден успех. "Акулите" затвърдиха позицията си през настоящата кампания, че имат ясната цел за промоция във Втора лига.

Тимът на Малин Орачев записа четвърта поредна победа в рамките на две седмици и 21-а от началото на сезона. След като през седмицата "сините" от Бургас спечелиха регионалното дерби срещу Несебър с 2:1, този уикенд, "акулите" спечелиха още една класическа победа с 3:0 у дома срещу Хасково в среща от 28-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Топреализаторът на бурагазлии Мариян Тонев вкара дежурния си гол, а вече има 20 на своята сметка. Бившият бранител на Несебър Нуретин Пюскюлю отново се разписа, а с това попадение, вече има 6 от началото на сезона.

Юношата на клуба Стоян Вълчев, роден 1995 година, който вкара дебютния си гол в предния кръг в регионалното дерби с Несебър, днес отново се разписа, правейки победата класическа.

След успеха съставът събра 69 точки в своя актив, изпреварвайки Марица Пловдив, които имат 68 с една по-малко и спечелиха с 3:1 дербито срещу Загорец в Нова Загора.

Така "бургаските акули" отново се върнаха на победния си път, записвайки четири поредни победи.

Черноморец има по-лек втори пролетен дял от шампионата, като бургазлии приемат всички стойностни опоненти у дома. Този четвъртък е последното тежко изпитание като гост - визита на Атлетик Куклен, а след това предстои домакинство на Гигант Съединение.