Черноморец Бургас достигна до нова много важна победа във Втора лига. Бургазлии победиха Добруджа с 1:0 в последен мач от осмия кръг. Единственото попадение реализира Венцислав Славов още в 3-та минута.

Това е втори пореден успех за "акулите", които надделяха и над Септември преди седмица. До момента момчетата на Ангел Стойков имат само една загуба, която падна още в първия кръг срещу Марек. От тогава новакът в професионалния футбол на България не познава вкуса на загубата.

Добруджа пък понесе нов удар по амбициите си за класиране в челото. Отборът от Добрич остава едва 8-ми в класирането.

Следва пауза за национални отбори, след което Черноморец ще играе със Струмска Слава.

След само 5 дни Добруджа има ангажимент за Купата на България където ще гостува на Черноломец Попово.

Начало на мача

Само 3 минути бяха нужни за да падне първият гол в срещата. Домакините развиха атака по десния фланг. Последва центриране, топката бе свалена за Венцислав Славов и той от чиста позиция матира Георги Аргилашки.

Отговорът на Добруджа дойде след 15 минути игра. Стилян Николов с хубав финт си освободи място за удар и шутира силно към вратата. Вратарят Димитър Тодоров се беше позоционирал добре и отрази удара.

Четири минути по-късно Живко Петков стреля много опасно от пряк свободен удар, но топката прелетя на на сантиметри от страничния стълб.

През почти цялото първо полувреме Добруджа натискаше, а домакините се бранеха. Гостите опитаха няколко различни атаки за да изравнят резултата, но сгъстената защита пред тях блокира всички пространства.

Серия от рикошети доведе до шанс за Преслав Йорданов да стреля, но Тодоров много бързо скъси дистанцията и отново отрази.

Веднага след началото на втората част Добруджа упражни натиск. Футболистите на Радомир Тодоров подновиха търсенето на изравнителен гол с висока преса в противниковата половина.

Хубав пас извде Адриан Димитров в чиста ситуация, но стражът на "акулите" отново разчете правилно ситуацията и записа още една важна намеса.

Владеенето на топката остава в полза на отбора от Добрич, но това не води до опасни ситуации. Няколко шута от далчена дистанция ангажираха Тодоров, но Черноморец успява да задържи преднината си от първото полувреме.

Непробиваем Димитър Тодоров! В добавеното време на срещата се стигна до разбъркване в наказателното поле. Последваха няколко шута към вратата, но вратарят затвърди силното си представяне и отново запази мрежата си суха.

FT Черноморец Бургас - Добруджа 1:0

1:0 Венцислав Славов 3'

Стартови състави:

Черноморец 1919: 12. Димитър Тодоров, 33. Георги Господинов, 2. Мариян Димитров, 5. Петър Генчев, 66. Стоян Мантаров, 22. Петър Патев, 23. Олексей Геловани, 88. Венцислав Славов, 11. Даниел Иванов, 9. Живко Петков

Добруджа: 1. Георги Аргилашки, 14. Стилян Николов, 3. Димитър Пиргов, 4. Борис Иванов, 87. Стефан Трайков, 77. Янчо Андреев, 7. Стефан Статев, 8. Милен Гамаков, 9. Преслав Йорданов, 10. Славчо Шоколаров, 12. Емануил Манев