Монтана спечели с 2:1 гостуването си на Черноморец в Бургас от 1-я кръг на Б група.

Монтана излезе напред в резултата в 32-та минута, когато вратарят на Черноморец Димитър Тодоров не успя да се справи добре в опита да избие една топка и Сергей Георгиев с глава отбеляза първия гол в срещата.

Милен Танев изравни резултата в 62-та минута след чудесно изпълнение от пряк свободен удар.

Монтана бързо върна преднината си, след като Александър Киров се разписа отблизо в 66-та минута.

Черноморец можеше да изравни резултата в 80-та минута, когато  Деян Христов разтресе напречната греда, след удар с глава.

В 90-та минута Деян Христов излезе сам срещу вратаря на Монтана Христо Иванов, но ударът му не намери очертанията на вратата.